اخبار

1397/8/22 سه شنبه 05:54 ق.ظ

ایبنا گزارش می‌دهد: قاچاق کتاب و دست بسته قانون!

کارگروه صیانت از حقوق ناشران از چند هفته گذشته با هماهنگی نیروی انتظامی و با در اختیار داشتن حکم قضایی، موفق به کشف 90 خاور و وانت‌بار کتاب قاچاق شد. این تلاش هرچند از نظر وسعت و شدت عمل کم سابقه بود، پیش این نیز به شکل محدود‌تر وجود داشت اما به نظر می‌رسد که یک حلقه باید این زنجیره تلاش‌ها را ثمر‌بخش کند.

1397/8/9 چهارشنبه 09:07 ق.ظ

«زندگی جاوید» ترجمه می‌شود

حسن قنبری دو کتاب «فراتر از ماده، چرا علم به متافیزیک نیاز دارد؟» و «زندگی جاوید؟» را ترجمه می‌کند.

1397/7/25 چهارشنبه 08:26 ق.ظ

پیشنهاد مطالعه در حوزه تاریخ و علوم سیاسی: چرا انقلاب ایران آمریکایی‌ها را سردرگم کرد؟

گستردگی اسناد و مدارک از محاسن جالب توجه کتاب «سیاست خارجی آمریکا و انقلاب ایران» است که نویسنده برای ارائه اثرش مورد بررسی قرار داده است. او علاوه بر بررسی صدها سند دست اول، یادداشت‌ها و گزارش‌های اعضای بلندپایه سیا، وزارت خارجه و شورای امنیت ملی آمریکا، مصاحبه‌های متعددی هم با شاهدان عینی در دستگاه سیاست خارجی آمریکا انجام داده است.

1397/7/14 شنبه 02:20 ب.ظ

حسین تهرانی در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد: ترجمه کارهای هاینریش بل دیگر جذابیتی ندارد بندیکت ولس نام خانوادگی‌اش را عوض کرد چون پدربزرگش نازی بود

حسین تهرانی می‌گوید: در حال حاضر ترجمه دوباره آثار نویسندگان قدیمی‌تر مانند هاینریش بل که بارها و بارها ترجمه شده‌اند،‌ دیگر جذابیتی ندارد واولویت من ترجمه از نویسندگان جدید است.

1397/7/3 سه شنبه 07:01 ق.ظ

در پی ویزا ندادن به متقاضیان شرکت در نمایشگاه فرانکفورت: ​موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی رسما به سفارت آلمان اعتراض می‌کند

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی بعد از رد درخواست روادید برخی از نمایندگان نشر و رسانه کشورمان برای حضور در هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت نامه رسمی و اعتراضی ارسال می‌کند.

صفحه 7 از 39 (193 آيتم يافت شد)  اولين ... قبلي 5 6 7 8 9 بعدي ... آخرين