شرح خبر

64x64

شرح خبر-1393/11/11 شنبه 08:30 ق.ظ

مدير روابط عمومی انتشارات ققنوس به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: جلسه‌ای روز سه‌شنبه 7 بهمن با نام «یاد تهرون و بزرگداشت زنده‌یاد مرتضی احمدی» به همراه رونمایی از کتاب «مردی که هیچ بود»، آخرین نوشته مرحوم احمدی در نشر ققنوس برگزار شد.

احمد تهوری ادامه داد: این جلسه با همکاری نشر ققنوس که ناشر اختصاصی آثار مرتضی احمدی است، مجله بخارا و انجمن علمی دانشگاه تهران، با حضور علی دهباشی، سردبیر مجله بخارا، دکتر ناصر تکمیل همایون و نصرالله حدادی و تعدادی از نویسندگان و مترجمان برپا شد.

وی درباره آخرین اثر مرتضی احمدی گفت: «مردی که هیچ بود» از سوی نشر هیلا که زیرمجموعه انتشارات ققنوس است، منتشر شده است. این کتاب خاطرات چند بچه‌محل در تهران قدیم است که همگی در محله خانی‌آباد به دنیا آمده‌اند و همان‌جا بزرگ شده‌اند و درس خوانده‌اند اما یکی از این دوستان در دوران جوانی بر اثر بیماری از دنیا می‌رود. وفات او تأثیر زیادی در احوال دوستان دیگرش می‌گذارد و آنها را درگیر ماجراهای متعددی می‌کند.
 
نشست «یاد تهرون و بزرگداشت زنده‌یاد مرتضی احمدی» به همراه رونمایی کتاب «مردی که هیچ بود» سه‌شنبه 7 بهمن، از ساعت 16 تا 18 در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران، سالن استاد باستانی پاریزی برگزار شد.