شرح خبر

64x64

شرح خبر-1397/7/3 سه شنبه 07:01 ق.ظ

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در آستانه برگزاری هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت سفارت آلمان در اقدامی بی‌سابقه به جمعی از ناشران و اهالی رسانه روادید سفر به آلمان را صادر نکرد.
 
پیش از این خبرگزاری مهر اعلام در گزارش اعلام کرد که نمایندگان انجمن ناشران دانشگاهی، انتشارات خانه هنرمندان ایران، موسسه آوانامه، موسسه ایرانی بوک، انتشارات نشر ققنوس، انتشارات سوره مهر، آژانس ادبی پل به دلیل صادر نشدن روادید از سفر به آلمان منع شده‌اند. اما حالا باید به این فهرست، نمایندگان انتشارات حافظ، نحل، انتشارات اسرا و انتشارات فرانگر پارس را نیز اضافه کرد.
 
دلیل عجیب و دور از انتظار سفارت آلمان، مشخص نبودن دلیل سفر نمایندگان کشورمان به این کشور اعلام شده است؛ در‌حالی‌که برای همه این نمایندگان دعوت‌نامه رسمی از سوی رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت ارسال شده و این دعوت‌نامه همراه با مدارک متقاضیان، به سفارت تسلیم شده است.
 
براساس این گزارش، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به صورت رسمی در حال مکاتبه و ابلاغ اعتراض خود و اهالی نشر به مقامات سفارت آلمان است. در این راستا، از متقاضیانی در خواست روادید آن‌ها رد شده، خواسته‌اند تا اطلاعات خود را برای این موسسه ارسال کنند.

گفتنی‌است هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه برگزار می‌شود و این امیدواری وجود دارد که در زمان باقی‌مانده، روادید متقاضیان و دعوت‌شدگان به بزرگترین رویداد کتابی جهان صادر شود.